< powrót do listy aktualności

 
Loftowcy
Loftowcy

Minimalnie, ale przytulnie

 

Inspiracja loftem w Rio de Janeiro, multum pomysłów, czerwień, biel i domowe ciepło. Kontrasty trudne do pogodzenia. – Bo mimo wszystko miało być minimalistycznie - mówi Anna Wierzbicka, mieszkanka loftu Nowej Papierni.

 

Trzypokojowy loft dla trzech osób. Anna i Przemysław Wierzbiccy i ich mały synek Szymon. Ona jest kontrolerem finansowym, a on programistą. Podobają im się wnętrza Nowej Papierni, szczególnie czerwona cegła. Ale jak je urządzić, żeby pogodzić surowość industrialnych pomieszczeń z potrzebami całej rodziny?

- Pomysłów było dużo, ale należało się na coś zdecydować. Miało być minimalistycznie – mówi Anna Wierzbicka. - Nie chcieliśmy zakrywać cegły, ponieważ tworzy ona wyjątkowy klimat. W urządzaniu pomogła nasza zaufana architekt wnętrz Magdalena Grajewska.

 

Państwo Wierzbiccy podawali swoje pomysły, a następnie koncepcja aranżacji była wspólnie opracowywana. Jedną z inspiracji było zdjęcie loftu w Rio de Janeiro. W lofcie dominuje czerwień historycznej cegły i biel – na ścianach działowych, w tym kolorze są też duże lampy sufitowe, meble, a także żaluzje przyciemniające okna. W jednym z pomieszczeń zastosowali reflektory punktowe, które idealnie wpasowały się w poprzemysłowe wnętrze.

 

- W kuchni znajdą się meble fornirowane w kolorze czereśni amerykańskiej, chcieliśmy, aby się wyróżniały – mówi Anna Wierzbicka. Z kolei pokój Szymona należało nieco ocieplić. – Pokój Szymona miał być bardziej dziecięcy, dlatego jedna ze ścian została pomalowana na granatowo, a meble będą typowe dla małego dziecka.

 

Mimo surowości cegły w lofcie ma panować domowe ciepło. To możliwe do osiągnięcia, bo nawet goła cegła jest paradoksalnie przytulna. Jeszcze nie wszystko jest urządzone, należy dopracować szczegóły. W pomieszczeniach mają się pojawić m.in. znaki drogowe w nowojorskim klimacie – będą wskazywały na przykład kuchnię, łazienkę czy salon.

 

Lofty Nowej Papierni powstały w dwóch budynkach po XiX-wiecznej fabryce papieru. Te oryginalne mieszkania wybierają indywidualiści. Cykl „Loftowcy z Nowej Papierni” prezentuje ich sylwetki oraz sposoby aranżacji poprzemysłowych wnętrz. Publikacji można wypatrywać na stronie internetowej i fanpage’u Nowej Papierni w poniedziałki, środy i piątki.NAGRODY: