< powrót do listy aktualności

 

Konkurs dla szkół

 

Zbieramy pamiątki po dawnej papierni i Przedmieściu Oławskim. W tym celu ogłaszamy konkurs na najbardziej atrakcyjną pamiątkę związaną z wrocławską dzielnicą oraz fabryką papieru, która działała przy ul. Kościuszki. Zachęcamy uczniów szkół do wzięcia w nim udziału. Do wygrania tablet Samsung Galaxy Tab 4!

 

Cenimy bogatą historię Przedmieścia Oławskiego i zależy nam na jej zachowaniu. Dlatego zorganizowaliśmy konkurs na najbardziej atrakcyjną pamiątkę lub zbiór pamiątek ze starej papierni i Przedmieścia Oławskiego. Jego celem jest także uwrażliwienie mieszkańców dzielnicy na wydarzenia czy opowieści związane z miejscem, oswojenie ze zmianami w przestrzeni, w której żyją, kształtowanie bliskich relacji pomiędzy mieszkańcami, kreowanie wyobraźni uczniów poprzez tworzenie zbiorów pamiątek oraz rozwijanie ich kreatywności.

W konkursie można wziąć udział samemu lub działać w zespole. Do sukcesu prowadzą trzy kroki.

 

 

W zbieraniu z pewnością pomogą rodzice lub dziadkowie. Warto ich zapytać, czy posiadają stare fotografie albo bruliony czy teczki wytwarzane kiedyś w fabryce. Można również zajrzeć na strych lub poszperać w piwnicy czy zapomnianych pudłach postawionych gdzieś w garażu.

 

 

Akcja umożliwi zaprezentowanie twórczości podopiecznych szkoły na pokonkursowej wystawie podczas otwarcia Nowej Papierni.

Z właścicielami pamiątek chcemy też przeprowadzić wywiady w ramach projektu badawczego realizowanego przez Koło Naukowe Edukacji Krytycznej Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Główną nagrodą w konkursie jest tablet Samsung Galaxy Tab 4. Otrzyma ją klasa, do której uczęszcza zwycięzca lub zwycięzcy.

 

POBIERZ REGULAMIN KONKURSUNAGRODY: