< powrót do listy aktualności

 
Wystawa
Wystawa
Wystawa

Ta wystawa pojawi się tylko na jeden dzień. Wysmakowane erotycznie zdjęcia
i surowe tło XIX-wiecznej cegły. „Okoń na dziko” – awangardowa wystawa czarno-białych fotografii wrocławskiego artysty.

Tylko 10 marca. Wstęp wolny. Zapraszamy!

 

Organizujemy tzw. pop-up exhibition. To wystawa poza oficjalną przestrzenią galerii sztuki.

W Nowej Papierni będą to wyjątkowo klimatyczne loftowe wnętrza. Temat? „Okoń na dziko”, czyli artystyczne i wysmakowane erotycznie zdjęcia Rolanda Okonia.

- To będzie dla mnie zupełnie nowy sposób prezentowania prac. Niezwykle cieszy to, że formuła pop-up exhibition, która narodziła się kilka lat temu w Nowym Jorku, będzie kontynuowana właśnie we Wrocławiu – mówi Roland Okoń, fotograf.

Fotografie artysty zachwycają. Warto pokazywać je szerszej publiczności. W Nowej Papierni będą miały dodatkowo niebanalną oprawę, loftowe wnętrza uwydatnią surowe piękno czarno-białych zdjęć.

- Chcemy promować w ten sposób dobrą sztukę wrocławskiego artysty i pokazać, że Przedmieście Oławskie jest do tego odpowiednim miejscem. Zapraszamy okolicznych mieszkańców, a także wszystkich miłośników sztuki. Przekonajmy się, że Przedmieście odradza się jako atrakcyjna dzielnica z artystyczną duszą –mówi Ewa Skibińska, marketing manager Nowej Papierni.

Roland Okoń (linkuje do http://www.rolandokon.com/ ) hipnotyzuje. Jego fotografie są przemyślane kompozycyjnie, a gra światłocieniem przypomina o dziedzictwie niderlandzkich mistrzów. Wyrasta z klasycznej fotografii, w tym modowej spod znaku Helmuta Newtona, ale z delikatnością charakterystyczną dla Jeanloupa Sieffa. Nagradzany na wielu konkursach, m.in. Playboy Photoerotica, Viva Photo Award.

 

Uwaga! Każdy, kto w ciągu tygodnia od wystawy zdecyduje się na zakup loftu, otrzyma od Nowej Papierni wybraną pracę Rolanda Okonia.

 

W programie:

 

Pop-up exhibition w Nowej Papierni

 

„Okoń na dziko”

10 marca, godz. 19.00-21.00.

Loft Nowej Papierni (parter budynku B, wejście od strony patio), ul. Kościuszki 142e.

Wstęp wolnyNAGRODY: