< powrót do listy aktualności

 
Papiernia nagrodzona
Papiernia nagrodzona

Światowa nagroda dla projektu Nowej Papierni

 

Najlepsza Architektura Budynku Wielorodzinnego – tak oceniono projekt Nowej Papierni opracowany przez wrocławskie biuro AP Szczepaniak w prestiżowym konkursie International Property Awards, w którym startują projekty z całego świata.

 

International Property Awards to międzynarodowy konkurs dla specjalistów z branży nieruchomości. Pierwsze nagrody zostały przyznane w 1995 roku, a obecnie IPA jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów branżowych na świecie. Nagrody przyznawane są w podziale na regiony, m.in.: Afryki, Azji, USA i Europy.

Projekt Nowej Papierni zdobył nagrodę za 2014 rok dla regionu Europy w kategorii Najlepsza Architektura Budynku Wielorodzinnego. Niezwykła wizja współczesnej architektury, którą opracowało biuro AP Szczepaniak, otrzymała pięć gwiazdek.

- Nagroda przyznana przez międzynarodowe jury jest dla nas ogromnym wyróżnieniem, ale też potwierdza, że Nowa Papiernia jest projektem wyjątkowym w skali Polski, a nawet Europy – mówi Ewa Piechota, marketing manager Nowej Papierni.

Nowa Papiernia powstaje na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu. W budynkach po fabryce papieru z 1889 roku powstają lofty, a tuż obok budowany od podstaw jest obiekt New Line, w którym znajdą się wysokie mieszkania inspirowane loftami.

Wnętrza dawnego zakładu przemysłowego są wysokie, wybudowane z czerwonej cegły i posiadają oryginalne stropy Kleina lub odcinkowe. W budynkach zachowane zostaną detale architektoniczne z XIX wieku. Równocześnie funkcjonalność zaplanowana jest w nowoczesny sposób, a przyszli mieszkańcy mogą aranżować lofty według własnego gustu. W budynku New Line zastosowano podobne rozwiązania, które nawiązują do klimatu loftów.

Tę spójną koncepcję nawiązującą do historii miejsca opracowało wrocławskie biuro architektoniczne Artura Szczepaniaka i Pawła Szczepaniaka. Nagrodę za swój projekt pracownia odebrała w październiku podczas gali International Property Awards zorganizowanej w londyńskim hotelu Marriott przy Grosvenor Square. W gali uczestniczył lord Richard Stuart Best z Izby Lordów parlamentu brytyjskiego.

- Jest dla nas ogromnym zaszczytem i wyróżnieniem otrzymanie tak prestiżowej nagrody, tym bardziej cieszy fakt, że nasza architektura została doceniona przez liczne grono sędziów, ekspertów z całego świata w tym kilkunastu architektów – mówi Artur Szczepaniak prezes firmy i główny projektant.

Zdobywając nagrodę International Property Awards, Nowa Papiernia dołączyła do znamienitego grona projektów, które wyróżnione zostały w poprzednich latach. Wśród nich można wymienić: Elit Grand Palas w Turcji, The Club Med Chalet-Apartments of Valmorel we Francji czy szwajcarski K.I.S.S.NAGRODY: