< powrót do listy aktualności

 
Przedmieście Oławskie
Przedmieście Oławskie
Przedmieście Oławskie

Metamorfoza Przedmieścia Oławskiego już się rozpoczęła. Wystarczy tylko przespacerować się po ulicach tej wyjątkowej dzielnicy, żeby poczuć klimat energii, rozwoju i zmian.

 

Na Przedmieściu Oławskim zachwycają pierzeje stuletnich czynszowych kamienic i perły dawnej architektury przemysłowej – jak na przykład Nowa Papiernia. Nic dziwnego, że ta dzielnica ma swoich oddanych miłośników. Renowacja Przedmieścia Oławskiego uczyni z niego perłę Wrocławia.

 

Jednak Przedmieście Oławskie to nie tylko czar przeszłości, lecz również trwająca metamorfoza, z której wyłania się już dzielnica na kształt berlińskiego Kreuzbergu. Powstaje tu coraz więcej stylowych knajpek i przytulnych barów czy unikalnych sklepów. Na przykład tylko na Przedmieściu Oławskim znajdziemy Wrocławską Szkołę Szycia Patchworków, działającą w specjalistycznym sklepie z hafciarkami, maszynami i innymi akcesoriami do szycia.

 

Jeśli dodamy do tego liczne punkty usługowe, bliskość centrum, urok malowniczych terenów zielonych wzdłuż rzeki Oławy, a także wyjątkowy klimat tej dzielnicy, to otrzymamy kwintesencję miejskiego życia. Dlatego tę część Wrocławia coraz częściej doceniają ludzie wolnych zawodów i artyści.

 

Na Przedmieściu Oławskim powstają także nowe budynki. Inwestycje uzupełniają urbanistyczną tkankę tej wyjątkowej dzielnicy, a nowi mieszkańcy przynoszą ze sobą dodatkową energię.

 

Po zmianach, które ożywiły Przedmieście Odrzańskie, priorytetem dla władz Wrocławia jest rewitalizacja Przedmieścia Oławskiego. Jednak metamorfoza tej dzielnicy już się rozpoczęła. Wystarczy pójść na spacer po jej ulicach, żeby poczuć nie tylko niepowtarzalny charakter Przedmieścia Oławskiego, lecz także klimat energii i rozwoju.

 
 

 NAGRODY: