< powrót do listy aktualności

 
Twarz Papierni
Twarz Papierni

Nie chciałam kseromieszkania

 

Nie spieszyło jej się z kupnem mieszkania, wolała być pewna swojego wyboru. A ofert było wiele, problem w tym, że można było je odróżnić tylko po nazwie dewelopera. – Wszystko wyglądało tak samo, jakby ktoś odbijał te mieszkania na ksero – mówi Magdalena Zuzela, przyszła mieszkanka budynku New Line.

 

Magdalena Zuzela z domu rodzinnego do Wrocławia ma do przejechania 200 km. Pochodzi z Bełchatowa, a do stolicy Dolnego Śląska trafiła ze względu na studia na Akademii Wychowania Fizycznego. Mieszkania zaczęła szukać wspólnie z rodzicami jeszcze latem 2013 roku. Zdecydowały o tym różne czynniki, głównie oszczędność na wynajmie i samodzielność bycia na swoim.

- Szukałam nowego mieszkania i przeglądałam wiele ofert, ale wszystko wyglądało tak samo, jakby ktoś odbijał te mieszkania na ksero – mówi Magdalena Zuzela, przyszła mieszkanka budynku New Line w Nowej Papierni. – Wreszcie natrafiłam na New Line i od razu wiedziałam, że chcę tu zamieszkać. Właściwie przekonała mnie cała inwestycja Nowej Papierni.

 

Magdalenie Zuzeli spodobały się zarówno lofty, jak i mieszkania, które zostały zainspirowane tym poprzemysłowym klimatem. Wybór był trudny, ale w końcu zdecydowała się na mieszkanie New Line. Bardziej odpowiadało jej położenie i oryginalny design.

 

- Wykończenie New Line jest naprawdę ciekawe. Podobają mi się elementy podkreślające surowość wnętrza, jak cegła czy beton dekoracyjny, ale własne mieszkanie ocieplę jakimiś ozdobami – mówi Magdalena Zuzela. – Na razie mam ustalony układ pomieszczeń i szczegóły dotyczące funkcjonowania. Na opracowanie aranżacji przyjdzie czas niedługo.

 

O wyborze mieszkania New Line zdecydowała również jego wygodna lokalizacja. Loftowe osiedle Nowej Papierni znajduje się w cichym podwórzu przy ul. Kościuszki 142. Mieszkańcy mają stąd blisko do wrocławskiego Rynku i wszystkich atrakcji centrum miasta. Dla Magdaleny Zuzeli niezwykle ważna jest bliskość Dworca Głównego – 10 minut drogi piechotą. – Często jeżdżę odwiedzić rodziców, a dzięki temu szybko będę mogła dotrzeć na pociąg – mówi.

 

Nowa Papiernia przyciąga osoby poszukujące oferty innej od tych, które dostępne są na dzisiejszym rynku nieruchomości. To indywidualiści, którzy decydują się na oryginalne mieszkania, łączące klimat XIX-wiecznych poprzemysłowych wnętrz z nowoczesnymi rozwiązaniami. Ich sylwetki prezentujemy w cyklu „Twarze Nowej Papierni” na stronie internetowej i fanpage’u Nowej Papierni.NAGRODY: