< powrót do listy aktualności

 
Twarz Papierni
Twarz Papierni
Twarz Papierni

Mieszkanie dla artystycznych dusz

 

Szukanie we Wrocławiu wyjątkowej przestrzeni do życia nie jest łatwe. Nowe mieszkania wydają się szyte z jednego wykroju. – Potrzebowałam czegoś innego. W końcu trafiłam na mieszkania New Line. We Wrocławiu nie ma drugiego takiego miejsca – mówi Jolanta Unuczek, przyszła mieszkanka New Line.

 

Jolanta Unuczek nie pochodzi z Wrocławia, ale mieszka tutaj od lat – na spokojnych, zielonych Krzykach. Zapragnęła zmian, ale nie tylko przeprowadzki w nowe miejsce, lecz także mieszkania oryginalnego, który pasowałoby do osobowości jej i jej córki.

- Obie jesteśmy artystycznymi duszami i lubimy rzeczy z charakterem. Jeśli chcemy wstawić szafę, to wiekową. Jeśli robimy zdjęcia, to w starych, zagubionych w czasie przestrzeniach ­– mówi Jolanta Unuczek, właścicielka mieszkania New Line. – Poza tym od zawsze lubiłam lofty i industrialne wnętrza.

Poszukiwania nowego mieszkania nie były łatwe. Inwestycje we Wrocławiu nie spełniały oczekiwań, wydawały się szyte z jednego wykroju. – Potrzebowałam czegoś innego. W końcu trafiłam na mieszkania New Line. We Wrocławiu nie ma drugiego takiego miejsca – mówi Jolanta Unuczek.

Matce i córce spodobało się miejsce. Budynek New Line znajduje się na spokojnym podwórzu przy ul. Kościuszki 142, czyli jest odcięty od hałasu ulicy, a jednocześnie blisko stąd do zgiełku wielkiego miasta, na którym im zależało. Za wyborem przemawiało też to, że mieszkanie znajduje się na Przedmieściu Oławskim.

- To miejsce z niezwykłym klimatem i historią. Jeździmy po świecie i wszędzie szukamy właśnie takich uliczek, jak tutaj, takich samych zaułków, uwielbiamy je –mówi Jolanta Unuczek. – Przedmieście Oławskie to dobre miejsce do życia, a córka będzie miała blisko do szkoły.

Do gustu przypadły projekty mieszkań i proponowane wykończenie. Wybrały lokal z dwoma balkonami, które wychodzą na różne strony świata. Powoli planują już wykończenie wnętrz. Na pewno zostanie użyta cegła i beton dekoracyjny, żeby podkreślić loftowy charakter mieszkania. – Tchniemy tu także własnego, niespokojnego ducha. Ma być niekonwencjonalnie i zarazem nowocześnie – mówi Jolanta Unuczek.

 

Nowa Papiernia przyciąga osoby poszukujące oferty innej od tych, które dostępne są na dzisiejszym rynku nieruchomości. To indywidualiści, którzy decydują się na oryginalne mieszkania, łączące klimat XiX-wiecznych poprzemysłowych wnętrz z nowoczesnymi rozwiązaniami. Ich sylwetki prezentujemy w cyklu „Twarze Nowej Papierni” na stronie internetowej i fanpage’u Nowej Papierni. 

 

 
 

 NAGRODY: