< powrót do listy aktualności

 
Twarz Papierni
Twarz Papierni
Twarz Papierni

Enklawa z wyjątkową historią

 

Na stałe nie mieszka we Wrocławiu, ale lubi tu przyjeżdżać - żeby odpocząć, pobawić się, odetchnąć klimatem miasta. Wizyty stały się tak częste, że postanowił kupić tutaj mieszkanie. Wybór nowoczesnych wnętrz New Line był oczywisty. Chciałem mieć już własne miejsce, w którym się zatrzymam - mówi Grzegorz Pęchorzewski.

 

Jest właścicielem dwóch poznańskich restauracji. Większość czasu spędza więc w stolicy Wielkopolski, ale uwielbia Wrocław i stara się tutaj przyjeżdżać jak tylko ma wolną chwilę. To miasto ma niezwykły klimat. Lubię tutejsze uliczki i knajpki, organizowanych jest coraz więcej imprez kulturalnych - mówi Grzegorz Pęchorzewski, który kupił mieszkanie New Line. Kiedy zakończy się budowa drogi S5 przejazd stanie się szybszy i będę przyjeżdżał do Wrocławia znacznie częściej. Chciałem mieć już własne miejsce,w  którym się zatrzymam - dodaje.

 

Wybór mieszkania stał się oczywisty, gdy tylko zobaczył prospekt Nowej Papierni. Inspirowane loftami mieszkania New Line od razu przypadły mi do gustu. To całkiem nowe budownictowo, ale z własnym charakterem. Mieszkania są wysokie, a wykończenie sprawi, że będą utrzymane w designerskim stylu loftów. To ważne, ponieważ najlepiej czuje się w otwartej przestrzeni, lubi też nowoczesne formy i rozwiązania - krótko mówiąc, coś innego.

 

Podoba mi się minimalizm, dlatego moje mieszkanie też będzie urządzone w stakim stylu, Beton dekoracyjny, cegły, goły strop - wymienia Grzegorz Pęchorzewski materiały, które będą dominowały w pomieszczeniach. W takich surowych wnętrzach będę mógł swobodnie wypocząć, a na tym najbardziej mi tutaj zależy.

 

Nie bez znaczenia była lokalizacja osiedla z loftami i mieszkaniami New Line. Nowa Papiernia znajduje się w podwórzu przy ul. Kościuszki 142 na Przedmieściu Oławskim, gdzie nie dociera zgiełk ulic. Spacer do wrocławskiego Rynku zabiera 20 przyjemnych minut pośród zabytkowych kamienic, zieleni czy parku - zależy od wybranej drogi.

 

Nowa Papiernia to taka cicha enklawa, do której z chęcią będę wracał i spokojnie odpocznę - mówi Grzegorz Pęchorzewski. Jeśli zaś będę miał ochotę pospacerować nad rzeką albo spędzić aktywnie czas na wolnym powietrzu, to w pobliżu płynie Odra i jest wiele terenów zielonych.

 

Nowa Papiernia przyciąga osoby poszukujące oferty innej od tych, które dostępne są na dzisiejszym rynku nieruchomości. To indywidualiści, którzy decydują się na oryginalne mieszkania, łączące klimat XIX-wiecznych poprzemysłowych wnętrz z nowoczesnymi rozwiązaniami. Ich sylwetki prezentujemy w cyklu "Twarze Nowej Papierni" na stronie internetowej i fangage'u Nowej Papierni.NAGRODY: