< powrót do listy aktualności

 
Przedmieście Oławskie
Przedmieście Oławskie
Przedmieście Oławskie

Zobaczyliśmy bogactwo Przedmieścia Oławskiego

 

Ponad 100 osób wzięło udział w sobotnim spacerze z dziennikarką "Gazety Wyborczej" Beatą Maciejewską po Przedmieściu Oławskim. Poznaliśmy wiele niezwykłych historii i odwiedziliśmy kilka ważnych dla dzielnicy miejsc. Spacer zakończył się w Nowej Papierni.

 

Wycieczkę poznawczą rozpoczelismy w Kościele św. Maurycego, gdzie na uczestników czekał już Piotr Oszczanowski, dyrektor Muzeum Narodowego i gość specjalny sobotniego spaceru. opowiedział o dziełach sztuki znajdujących się w środku. Z kolei dziennikarka "Gazety" Beata Maciejewska przybliżyła historię kościoła, który ucierpiał podczas Festung Breslau.

 

Beata Maciejewska mówi, że Przedmieście Oławskie ma skarby, dla których warto tu przychodzić. Skrywa także wiele tajemnic. W czasie spaceru poznaliśmy m.in. krypte pod kościołem Zakonu Bonifratów, dawną wytwórnię wódki i likierów oraz Muzeum Etnograficzne. Spcer zakończył się w Nowej Papierni, uczestnicy mogli się przekonać, jak przebiega rewitalizacja dawnej fabryki papieru, a z tarasów budynku, w którym powstają lofty, obejrzeć także panorame Wrocławia.

 

Spacer był zwieńczeniem cyklu o Przedmieściu Oławskim. Od poniedziałku 9 czerwca jego kolejne odcinki były codziennie publikowane w " Gazecie Wyborczej Wrocław". NAGRODY: