< powrót do listy aktualności

 
Twarze sąsiadów
Twarze sąsiadów
Twarze sąsiadów

Twarze sąsiadów - poznaliśmy mieszkańców loftów

 

Przez blisko miesiąc w cyklu Nowej Papierni poznawaliśmy przyszłych mieszkańców loftów. Wyłonił się obraz twórczych indywidualistów, którzy decydują się na lofty ze względu na ich oryginalny klimat.

 

Cykl "Twarze Papierni", prezentujący przyszłych mieszkańców loftowego osiedla na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu, rozpoczął się na początku czerwca. Przez blisko miesiąc, przyszli lokatorzy opowiadali o sobie, o tym, gdzie obecnie mieszkają i dlaczego wybrali lofty. W ten sposób powstał ich zbiorowy portret.

 

Okazało się, że do Nowej Papierni trafiają osoby poszukujące oryginalnych mieszkań, o które bardzo trudno na dzisiejszym rynku nieruchomości, który uległ unifikacji. Właściciele loftów są indywidualistami, doceniającymi zarówno nowoczesne rozwiązania, jak i industrialny klimat XIX-wiecznej fabryki papieru. Pracują w ogólnie pojętych zawodach kreatywnych, wśród nich znajdzie się grafik, specjalista z branży IT, adwokat czy naukowiec. O wyborze loftów Nowej Papierni decyduje kilka czynników:

 

-wysokie stropy i okna, dobrze doświetlone wnętrza

-jedyne w swoim rodzaju pomieszczenia z oryginalną100-letnią cegłą

-lokalizacja inwestycji.

 

Dla wszystkich mieszkańców decydującym o wyborze loftu czynnikiem był oryginalny projekt Nowej Papierni, a także zaproponowane przez architektów wnętrz rozwiązania. Kiedy zobaczyłam Nową Papiernię na rzutach i wizualizacjach, projekt od razu mnie przekonał. Pewnie dlatego, że Nowa Papiernia myśli, podobnie jak ja, designem - mówi Dorota Płuchowska, doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce.

 

Jednocześnie przyszli mieszkańcy zgodnie przyznają, że Przedmieście Oławskie to znakomite położenie dla loftowego osiedla, szczególnie dla osób aktywnych, jak Marcelina Leonowicz, która większość czasu spędza w okolicach Rynku. Loft da mi przestrzeń i poczucie wolności. Dodatkowo zamieszkam blisko centrum, co ma dla mnie ogromne znaczenie - mówi Marcelina Leonowicz, office manager w firmie PIXERS.

 

Za sprawą cyklu "Twarze Nowej Papierni" mieszkańcy poznali swoich sąsiadów, jeszcze zanim wprowadzili się do właśnych lokali. Cykl pokazał również, że na dzisiejszym rynku nieruchomości nie ma lepszej propozycji niż loft. Wymarzone mieszkanie?

 

To loft. Mnóstwo betonu, mnóstwo starej cegły, otwarta przestrzeń, przeszklone wnętrza, designerskie wykończenie - mówi z pewnością siebie Anna Jabłońska.NAGRODY: