< powrót do listy aktualności

 
Złoty trójkąt
Złoty trójkąt
Złoty trójkąt

W poniedziałek 9 czerwca w "Gazecie Wyborczej Wrocław" rozpoczął się cykl o Przedmieściu Oławskim. To opowieść o historii, ludziach i architekturze tej pięknej dzielnicy. Nowa Papiernia jest partnerem cyklu.

 

Cykl "Przedmieście Oławskie. Nowe otwarcie" powstaje po to, żeby pokazać, jak się zmienia się historyczna dzielnica Wrocławia. " To miejsce z fascynującą przeszłością, dzielnica wielkich interesów, zaplecze rekreacyjne Wrocławia, chętnie wybierane także przez ludzi kultury i nauki" - pisze w "Gazecie" Beata Maciejewska, specjalistka od hitorii Wrocławia.

 

Dziennikarka opowiada o dawnym i nowym życiu dzielnicy, jej skarbach, czyli starych czynszówkach, pałacu biskupim czy kościołach z konspiracyjną przeszłością, oraz o jednej "z najgłośniejszych rewitalizacji na Przedmieściu Oławskim" czyli Nowej Papierni. Wyłania się obraz dzielnicy z ogromnymi możliwościami. "Chcemy ten potencjał pokazać, dla tego do piątku będziemy publikować artykuły prezentujące Przedmieście Oławskie. A w sobotę zapraszamy na spacer po "złotym trójkącie" czytamy w Gazecie.

 

Przedmieście weszło w fazę intensywnych zmian. Niesamowity potencjał dzielnicy docenili prywatni inwestorzy, jak Nowa Papiernia, a także sami mieszkańcy, dla których dzielnica staje się modnym miejscem.

 

W rewitalizację inwestuje także miasto, odnawiając podwórka, kamienice czy najważniejsze pod względem komunikacji ulice. Ale zakres zmian będzie się zwiększał, ponieważ urząd miasta opracował tzw. masterplan - rozbudowany projekt rewitalizacji, który obejmuje dzielnice całościowo.

 

Odcinki cyklu "Gazety Wyborczej Wrocław" będą publikowane codziennie aż do piątku 13 czerwca. W sobotę zapraszamy na spacer z dziennikarką "Gazety" Beatą Maciejewską. Przedmieście Oławskie poznamy wówczas naocznie i będziemy mieli gwarancję wielu ciekawych opowieści. Cieszymy się że możemy być częścią tych pozytywnych zmian.

 

Poniżej kilka zdjęć wykonanych przez uczestników warsztatów fotograficznych z Tomaszem Tomaszewskim na terenie Przedmieścia Oławskiego.NAGRODY: