< powrót do listy aktualności

 

Najpierw lofty, teraz kamienica

 

Nowa Papiernia się rozbudowuje. Przy ul. Kościuszki powstanie kamienica Pod Pelikanem. Znajdzie się tu 15 mieszkań typu studio z wysokimi oknami oraz industrialnym wykończeniem.

 

W nowej kamienicy znajdzie się 15 mieszkań typu studio o powierzchni od 31 do 36 mkw. Nowoczesne rozwiązania będą się tu przenikały z industrialnym wykończeniem. Dużym atutem jest ich ponadprzeciętna wysokość (2,71 m) oraz wysokie okna. W budynku przewidziano dwa niewielkie lokale usługowe – jeden na parterze, drugi tuż nad nim – idealne miejsce na kawiarnię lub usługi.

Lokalizacja od strony ul. Kościuszki oraz charakter kamienicy Pod Pelikanem, sprawiają, że budynek jest dobrym miejscem na lokatę kapitału. Niewielkie metraże mieszkań są atutem w przypadku klientów inwestycyjnych, którzy planują wynajem mieszkań, np. osobom młodym, rozpoczynającym karierę we Wrocławiu. Oryginalne i wysokie mieszkania dają dużo wyższą stopę zwrotu niż w budownictwie popularnym.

Kamienica Pod Pelikanem to część kolejnego etapu Nowej Papierni. Powstanie dokładnie w miejscu, w którym w 1861 roku wybudowana została kamienica czynszowa o tej samej nazwie. XIX-wieczny budynek nie przetrwał jednak do dzisiaj. Teraz nowy obiekt wypełni lukę w zabudowie przy ul. Kościuszki 130, unormuje wygląd ulicy i wjazd na podwórze. To także kolejny krok w naszych działaniach, które wpisują się w rewitalizację Przedmieścia Oławskiego.

 

SZCZEGÓŁY W DZIALE SPRZEDAŻY: 519 588 606NAGRODY: