Dawna fabryka papieru, w której powstały lofty, przeszła długą drogę do odzyskania pierwotnego uroku. Firma RED Real Estate Development odrestaurowała dwa zaniedbane budynki, zamieniając je w nowoczesne przestrzenie do mieszkania o industrialnym charakterze. Udało się zachować wiele elementów historycznej architektury, w tym oczywiście XIX-wieczną cegłę na ścianach, łukowe stropy (Kleina lub odcinkowe), schody, poręcze i inne ozdobne części. Ich charakter jest nie do podrobienia. Obok loftowych budynków wyrósł obiekt New Line. Wyremontowana została także przestrzeń pomiędzy budynkami. Powstało zielone patio i tarasy dla mieszkańców. Tak powstała wielokrotnie nagradzana Nowa Papiernia.
 
 
 
Po drugiej stronie Oławy znajdziemy ciągnącą się malowniczoulicę Na Grobli, znakomitą na długie spacery czy wycieczkę rowerową z możliwością przekroczenia Odry na wysokościwrocławskiego ZOO. Po drodze zauważymy zabytkową Wieżę Ciśnień,a także znajdujące się naprzeciwko niej Hydropolis.

Nowa Papiernia wpisuje się w projekt rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego, zaplanowanej i prowadzonej przez urząd miasta. Wrocławska dzielnica zachwyca piękną, choć nieco zaniedbaną architekturą i przestrzeniami publicznymi o wielkim, a niewykorzystanym potencjale. Dziś Przedmieście Oławskie odzyskuje już swoje piękno i wizerunek miejsca z bogatą historią, w którym warto bywać, a także żyć. Wyremontowana została ulica Pułaskiego, ulica Krakowska, Muzeum Etnograficzne, powstają także nowe inwestycje deweloperskie.


Starostwo Powiatowe na ul. Kościuszki


Pyszne pierogi w okolicy


Sklep z komiksami Yatta.pl


Bio Maniac - delikatesy ekologiczne w okolicy
 
 
Na Przedmieściu Oławskim wyremontowane zostaną podwórza, kamienice, a także przestrzenie publiczne i nabrzeża Oławy – kiedyś piękne tereny spacerowe i rekreacyjne. Miasto planuje stopniowo inwestować w podwórza.


Zachód słońca nad dachami Przedmieścia Oławskiego


Most Oławski
Urząd miasta przewidział środki na rewitalizację Przedmieścia Oławskiego w wieloletnim budżecie miasta. Już wiadomo,że z miejskiej kasy zostanie przekazane 55 mln zł.Kolejne miliony będą pozyskiwane ze środków unijnych i państwowych.


Kościół św. Maurycego


NAGRODY: